İzmir Saati
İzmir Hava Durumu
Gündüz 17 °C
Parçalı bulutlu
Gece 8 °C
Açık
HABERLER
15.07.2013 / Kayıtlar başlamıştır, kaydınızı yapabilirsiniz.
Vize Bilgisi
Seyahat öncesi alınan vize: Ülkemize seyahat edecek umuma mahsus pasaport sahibi yabancıların vize başvurularını dış temsilciliklerimize şahsen yapmaları gerekmektedir. Vize ita etme işlemlerinde...

Sevgili Arkadaşlar,
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı ve Avrupa Ulusal Sağlıklı Kentler Ağı’nın Beşinci “Yıllık İş ve Teknik Konferansı”na ev sahipliği yapmaktan kıvanç duymaktayım.

DSÖ Sağlıklı Şehirler Ağı, sağlıkta sorumluluk ve yeniliği geliştirmek için anahtar bir yapılanmayı temsil etmekte; ulusal ve uluslararası bilgi paylaşımının sürekliliğini sağlayarak farkındalık düzeyini artırmaktadır.

DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı’na katılan İzmir, halk sağlığı konusundaki bilincin yeterli düzeylere ulaştırılması amacıyla “Herkes İçin Sağlık” prensiplerinin yerel seviyede uygulanmasını sağlamaya çalışmaktadır. İzmir’in yerel yönetimi olarak biz de, diğer üye şehirlerle sağlık sorunları üzerine bilgi ve uygulama deneyimlerimizi paylaşarak daha kaliteli yaşam ortamları oluşturulması için çabalıyoruz. Tüm bunlar, “Herkes için Sağlık” temasıyla EXPO 2020’nin en güçlü adayı olan İzmir için önemli bir avantaj sayılmaktadır.

Yeni Avrupa’nın sağlık politika ve stratejisi olan Sağlık 2020 prensiplerini, hedeflerini ve yaklaşımlarını yansıtan bu konferansın, tüm insanlık için önemli fırsatlar sunacağına yürekten inanıyorum.

Konferansın verimli geçmesi umuduyla, kentlerinizdeki uygulamalarınızda ve çalışmalarınızda sizlere başarılar dilerim.

İzmir’e hoş geldiniz!

      
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı